Vyucovanie 1Keďže učíme a vychovávame "výnimočné deti" neprestajne sa usilujeme o skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu, v ktorom podnecujeme a rozvíjame program, obsahujúci množstvo rozličných aktivít smerujúcich k rozvoju všetkých stránok dieťaťa.
Cieľom výchovy a vzdelávania špeciálnej základnej škole je rozvíjanie individuálnych schopností tak, aby si žiaci vedeli vytvoriť pozitívne postoje k ľuďom, k sebe samým, k práci, aby boli pripravení na praktický život a prirodzene sa integrovali do spoločnosti.

Vyucovanie 2Poskytujeme vzdelávanie deťom s mentálnym i kombinovaným postihnutím, ako aj deťom s autizmom a to primerane ich individuálnym schopnostiam a špeciálnym potrebám.

Využívame široké spektrum edukačných metód ako napríklad zážitkové učenie či učenie hrou, so zreteľom na komplexný rozvoj osobnosti dieťaťa.

Vyucovanie 3Vo výchovno-vzdelávacom procese sa priebežne aplikujú základné integračné prvky pre zapojenie sa medzi zdravú populáciu, čo vedie k formovaniu takej osobnosti, ktorá vie regulovať svoje vzťahy ku svetu, k samému sebe v intenciách ľudských hodnôt.

Vyucovanie 4V spolupráci s projektom Infovek zriadila naša škola počítačovú učebňu, ktorej využívanie sa v praxi veľmi osvedčilo.
Používaním didaktických programov ako FONO či Detský kútik, pomáhame u našich detí rozvíjať slovnú zásobu a komunikáciu, podporujeme koncentráciu a sebarealizáciu. Zároveň deti získavajú základné zručnosti pri práci s osobným počítačom.

Ďalším úspešným projektom je Adamko zameraný na zdravý spôsob života, správnu životosprávu a starostlivosť o seba.

> viac fotografií

Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti Špeciálnej základnej školy pre telesne postihnutých v Detve za školský rok 2007/2008 - sprava 2007-08.pdf (113 KB)